HLN-60H-20B
Manufacturer Part Number:
HLN-60H-20B
Part of Description:
LED DRVR CC/CV AC/DC 20V 3A
Current - Output (Max) :
3A
Efficiency :
88.5%
Operating Temperature :
-40°C ~ 50°C
Power (Watts) :
60 W
Size / Dimension :
6.34" L x 2.42" W x 1.38" H (161.0mm x 61.5mm x 35.0mm)
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
20V