ELG-75-C700
Manufacturer Part Number:
ELG-75-C700
Part of Description:
LED DRVR CC AC/DC 53-107V 700MA
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Current - Output (Max) :
700mA
Dimming :
Efficiency :
90%
Features :
OTP, OVP, SCP
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
75 W
Ratings :
IP67
Size / Dimension :
6.14" L x 2.48" W x 1.40" H (156.0mm x 63.0mm x 35.5mm)
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
53 ~ 107V