HLP-60H-54
Manufacturer Part Number:
HLP-60H-54
Manufacturer/Brand:
MEAN WELL USA Inc.
Part of Description:
LED DRVR CC AC/DC 32.4-54V 1.15A
Manufacturer :
MEAN WELL USA Inc.
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CB, CCC, CE, TUV, UR
Current - Output (Max) :
1.15A
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
90.5%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Power (Watts) :
62 W
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
5.80" L x 2.09" W x 1.06" H (147.2mm x 53.0mm x 27.0mm)
Standard Number :
Termination Style :
Rectangular, 6 Position
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
32.4 ~ 54V