IDPV-25A-48
Manufacturer Part Number:
IDPV-25A-48
Part of Description:
I/P:90-295VAC O/P:+48V 0.52A
Current - Output (Max) :
520mA
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
83%
Operating Temperature :
-20°C ~ 45°C
Power (Watts) :
25 W
Size / Dimension :
4.51" L x 2.85" W x 0.79" H (114.5mm x 72.5mm x 20.0mm)
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
48V