PLM-12-500
Manufacturer Part Number:
PLM-12-500
Manufacturer/Brand:
MEAN WELL USA Inc.
Part of Description:
LED DRVR CC AC/DC 15-24V 500MA
Manufacturer :
MEAN WELL USA Inc.
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CB, CE, cURus, ENEC
Current - Output (Max) :
500mA
Dimming :
Efficiency :
84%
Features :
SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 50°C
Power (Watts) :
12 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP30
Size / Dimension :
5.71" L x 1.50" W x 0.87" H (145.0mm x 38.0mm x 22.0mm)
Standard Number :
Termination Style :
Terminal Block
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Voltage - Input (Min) :
110VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
15 ~ 24V