PLM-12E-500
Manufacturer Part Number:
PLM-12E-500
Part of Description:
LED DRVR CC AC/DC 15-24V 500MA
Approval Agency :
CB, CCC, CE, ENEC
Current - Output (Max) :
500mA
Dimming :
Efficiency :
83%
Features :
SCP
Operating Temperature :
-30°C ~ 50°C
Power (Watts) :
12 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP30
Size / Dimension :
5.71" L x 1.50" W x 0.87" H (145.0mm x 38.0mm x 22.0mm)
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Voltage - Input (Min) :
180VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
15 ~ 24V