IDPV-25-12
Manufacturer Part Number:
IDPV-25-12
Manufacturer/Brand:
MEAN WELL USA Inc.
Part of Description:
LED POWER SUPPLIES 21.6W 12V 1.8
Manufacturer :
MEAN WELL USA Inc.
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Current - Output (Max) :
1.8A
Dimming :
PWM
Efficiency :
80%
Features :
OCP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 45°C
Power (Watts) :
22 W
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
Size / Dimension :
4.51" L x 2.85" W x 0.79" H (114.5mm x 72.5mm x 20.0mm)
Standard Number :
Termination Style :
Terminal Block
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Voltage
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
12V