PLED200W-057-C3500
Manufacturer Part Number:
PLED200W-057-C3500
Manufacturer/Brand:
Thomas Research Products
Part of Description:
LED DRIVER CC AC/DC 19-57V 3.5A
Manufacturer :
Thomas Research Products
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
3.5A
Dimming :
Efficiency :
90%
Features :
OCP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
Power (Watts) :
200 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP66, NEMA 6
Size / Dimension :
9.34" L x 2.33" W x 1.47" H (237.3mm x 59.2mm x 37.3mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
277VAC
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
19 ~ 57V