LXD150-1400SH
Manufacturer Part Number:
LXD150-1400SH
Part of Description:
LED DRIVER CC AC/DC 53-107V
Approval Agency :
CE, CSA, cULus, EN
Current - Output (Max) :
1.4A
Efficiency :
90%
Features :
OTP, OVP, SCP
Operating Temperature :
-35°C ~ 65°C
Power (Watts) :
150 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
8.74" L x 3.70" W x 1.71" H (222.0mm x 93.9mm x 43.5mm)
Voltage - Input (Max) :
528VAC
Voltage - Input (Min) :
249VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
53 ~ 107V