LED50W-029
Manufacturer Part Number:
LED50W-029
Part of Description:
LED DRIVER CV AC/DC 29V 1.75A
Current - Output (Max) :
1.75A
Dimming :
Efficiency :
87%
Operating Temperature :
-30°C ~ 60°C
Power (Watts) :
50 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
7.64" L x 1.69" W x 0.98" H (194.0mm x 43.0mm x 25.0mm)
Type :
Constant Voltage
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
29V