TWC-050S105SS
Manufacturer Part Number:
TWC-050S105SS
Manufacturer/Brand:
Thomas Research Products
Part of Description:
LED DRIVER CC AC/DC 24-48V 1.05A
Manufacturer :
Thomas Research Products
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
1.05A
Dimming :
Efficiency :
88%
Features :
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-35°C ~ 60°C
Power (Watts) :
50 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
Standard Number :
Termination Style :
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
240VAC
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
24 ~ 48V