LMD400-0048-C940-7030000
- Manufacturer Part Number:
- LMD400-0048-C940-7030000
- Manufacturer/Brand:
- CreeLED, Inc.
- Part of Description:
- LED DRIVER CC AC/DC 22-44V 940MA
- Manufacturer :
- CreeLED, Inc.
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- CE, CQC, cULus
- Current - Output (Max) :
- 940mA
- Dimming :
- Analog
- Efficiency :
- 87%
- Features :
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 90°C
- Power (Watts) :
- 41 W
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- IP20, NEMA 410
- Size / Dimension :
- 3.54" L x 3.54" W x 1.48" H (90.0mm x 90.0mm x 37.5mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 305VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 108VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output :
- 22 ~ 44V