LED20W-12
Manufacturer Part Number:
LED20W-12
Part of Description:
LED DRIVER CV AC/DC 12V 1.66A
Current - Output (Max) :
1.66A
Dimming :
Efficiency :
85%
Operating Temperature :
-30°C ~ 60°C
Power (Watts) :
20 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
3.74" L x 1.61" W x 0.98" H (95.0mm x 41.0mm x 25.0mm)
Type :
Constant Voltage
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
12V