PSB30E-0700-42
Manufacturer Part Number:
PSB30E-0700-42
Manufacturer/Brand:
ERP Power, LLC
Part of Description:
LED DRIVER CC AC/DC 700MA
Manufacturer :
ERP Power, LLC
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CB, CE, ENEC
Current - Output (Max) :
700mA
Dimming :
Analog, ELV, Triac
Efficiency :
90%
Features :
OCP, OTP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 50°C
Power (Watts) :
29 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP20
Size / Dimension :
3.93" L x 1.02" W x 0.93" H (99.8mm x 26.00mm x 23.7mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
240VAC
Voltage - Input (Min) :
220VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
28 ~ 42V