LED12W-24
Manufacturer Part Number:
LED12W-24
Manufacturer/Brand:
Thomas Research Products
Part of Description:
LED DRIVER CV AC/DC 24V 500MA
Manufacturer :
Thomas Research Products
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE, cULus
Current - Output (Max) :
500mA
Dimming :
Efficiency :
80%
Features :
OCP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 60°C
Power (Watts) :
12 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP66
Size / Dimension :
3.35" L x 1.42" W x 0.91" H (85.0mm x 36.0mm x 23.0mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Voltage
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
24V