PDA028A-1A4B
- Manufacturer Part Number:
- PDA028A-1A4B
- Part of Description:
- LED DRIVER CC AC/DC 14-20V 1.4A
- Approval Agency :
- cULus
- Current - Output (Max) :
- 1.4A
- Dimming :
- Efficiency :
- 80%
- Features :
- OVP, SCP
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 40°C
- Power (Watts) :
- 28 W
- Ratings :
- IP66
- Size / Dimension :
- 3.15" L x 3.07" W x 1.00" H (80.0mm x 78.0mm x 25.4mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Voltage - Input (Max) :
- 132VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 108VAC
- Voltage - Isolation :
- 2 kV
- Voltage - Output :
- 14 ~ 20V