RACT20-350-US
- Manufacturer Part Number:
- RACT20-350-US
- Part of Description:
- LED DRIVER CC AC/DC 30-56V 350MA
- Current - Output (Max) :
- 350mA
- Efficiency :
- 82%
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 50°C
- Power (Watts) :
- 20 W
- Size / Dimension :
- 5.41" L x 1.98" W x 0.91" H (137.5mm x 50.2mm x 23.0mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- 5.5mm Socket, Screw Terminal
- Voltage - Input (Max) :
- 135VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- 3.75 kV
- Voltage - Output :
- 30 ~ 56V