LD200W-47-C4200-PD
Manufacturer Part Number:
LD200W-47-C4200-PD
Manufacturer/Brand:
EPtronics, Inc.
Part of Description:
LED DRIVER AC/DC CC 16-47V 4.2A
Manufacturer :
EPtronics, Inc.
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE, cUL, cURus, FCC
Current - Output (Max) :
4.2A
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
89%
Features :
OCP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 60°C
Power (Watts) :
200 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP66
Size / Dimension :
8.92" L x 2.33" W x 1.47" H (226.6mm x 59.2mm x 37.3mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
16 ~ 47V