LP96W-30-C3150-RD
- Manufacturer Part Number:
- LP96W-30-C3150-RD
- Manufacturer/Brand:
- EPtronics, Inc.
- Part of Description:
- LED DRIVER AC/DC CC 10-30V 3.15A
- Manufacturer :
- EPtronics, Inc.
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- CE, cUL, FCC
- Current - Output (Max) :
- 3.15A
- Dimming :
- Analog, PWM
- Efficiency :
- 89%
- Features :
- OCP, OVP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 65°C
- Power (Watts) :
- 96 W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- IP66
- Size / Dimension :
- 6.00" L x 2.33" W x 1.47" H (152.4mm x 59.2mm x 37.3mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 305VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- 3.75 kV
- Voltage - Output :
- 10 ~ 30V