ELG-75-C700DA
Manufacturer Part Number:
ELG-75-C700DA
Manufacturer/Brand:
MEAN WELL USA Inc.
Part of Description:
LED POWER SUPPLIES 700MA 53-107V
Manufacturer :
MEAN WELL USA Inc.
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, RCM
Current - Output (Max) :
700mA
Dimming :
Efficiency :
90%
Features :
OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
75 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP67
Size / Dimension :
6.14" L x 2.48" W x 1.40" H (156.0mm x 63.0mm x 35.5mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
53 ~ 107V