RBD-12-0.50/W
- Manufacturer Part Number:
- RBD-12-0.50/W
- Manufacturer/Brand:
- Recom Power
- Part of Description:
- LED DVR CC BUCK-BOOST 8-40V 0.5A
- Manufacturer :
- Recom Power
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- cULus, EN
- Current - Output (Max) :
- 500mA
- Dimming :
- Analog, PWM
- Efficiency :
- 90%
- Features :
- Remote On/Off, OTP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 75°C
- Power (Watts) :
- 20 W
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 1.28" L x 0.66" W x 0.44" H (32.6mm x 16.7mm x 11.1mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- Buck-Boost
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 8V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output :
- 8 ~ 40V