AMEPR40-10040Z
- Manufacturer Part Number:
- AMEPR40-10040Z
- Manufacturer/Brand:
- aimtec
- Part of Description:
- LED DRVR CC AC/DC 80-100V 400MA
- Manufacturer :
- aimtec
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- CE
- Current - Output (Max) :
- 400mA
- Dimming :
- Efficiency :
- 88%
- Features :
- SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 50°C
- Power (Watts) :
- 40 W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- IP20
- Size / Dimension :
- 1.89" L x 5.71" W x 1.26" H (48.0mm x 145.0mm x 32.0mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 264V
- Voltage - Input (Min) :
- 90V
- Voltage - Isolation :
- 3.75 kV
- Voltage - Output :
- 80 ~ 100V