LDU5660S350-WD
- Manufacturer Part Number:
- LDU5660S350-WD
- Part of Description:
- LED DRIVER CC BUCK 2-56V 350MA
- Current - Output (Max) :
- 350mA
- Efficiency :
- 97%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Power (Watts) :
- 20 W
- Size / Dimension :
- 1.25" L x 0.80" W x 0.49" H (31.8mm x 20.3mm x 12.5mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 60V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output :
- 2 ~ 56V