LDU0830S350-WD
- Manufacturer Part Number:
- LDU0830S350-WD
- Part of Description:
- LED DRIVER CC BUCK 2-28V 350MA
- Current - Output (Max) :
- 350mA
- Efficiency :
- 95%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Power (Watts) :
- 8 W
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- IP67
- Size / Dimension :
- 0.92" L x 0.55" W x 0.40" H (23.4mm x 14.0mm x 10.2mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Voltage - Input (Max) :
- 30V
- Voltage - Input (Min) :
- 7V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output :
- 2 ~ 28V