HVG-150-42A
Manufacturer Part Number:
HVG-150-42A
Manufacturer/Brand:
MEAN WELL USA Inc.
Part of Description:
LED DVR CC/CV AC/DC 38-46V 3.58A
Manufacturer :
MEAN WELL USA Inc.
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
cURus
Current - Output (Max) :
3.58A
Dimming :
Efficiency :
91%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
150 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP65
Size / Dimension :
8.70" L x 2.68" W x 1.53" H (221.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current, Voltage
Voltage - Input (Max) :
528VAC
Voltage - Input (Min) :
180VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
38 ~ 46V