HLG-185H-48
Manufacturer Part Number:
HLG-185H-48
Part of Description:
LED DRVR CC/CV AC/DC 24-48V 3.9A
Current - Output (Max) :
3.9A
Dimming :
Efficiency :
94%
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Power (Watts) :
187 W
Size / Dimension :
8.03" L x 2.68" W x 1.53" H (204.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
48V