HLG-100H-20B
Manufacturer Part Number:
HLG-100H-20B
Manufacturer/Brand:
MEAN WELL USA Inc.
Part of Description:
LED DRVR CC/CV AC/DC 10-20V 4.8A
Manufacturer :
MEAN WELL USA Inc.
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, PSE, RCM, TUV
Current - Output (Max) :
4.8A
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
93%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C
Power (Watts) :
96 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP67
Size / Dimension :
7.72" L x 2.68" W x 1.53" H (196.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current, Voltage
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
10 ~ 20V