ELG-75-24B
Manufacturer Part Number:
ELG-75-24B
Part of Description:
LED DRVR CC/CV AC/DC 24V 3.15A
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, TUV
Current - Output (Max) :
3.15A
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
88%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
76 W
Ratings :
IP67
Size / Dimension :
6.14" L x 2.48" W x 1.40" H (156.0mm x 63.0mm x 35.5mm)
Type :
Constant Current, Voltage
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
24V