ODLC-45-1050
Manufacturer Part Number:
ODLC-45-1050
Manufacturer/Brand:
MEAN WELL USA Inc.
Part of Description:
LED DRVR CC AC/DC 26-43V 1.05A
Manufacturer :
MEAN WELL USA Inc.
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Current - Output (Max) :
1.05A
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
84%
Features :
SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C
Power (Watts) :
45 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP67
Size / Dimension :
4.37" L x 3.03" W x 1.12" H (111.0mm x 77.0mm x 28.5mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
26 ~ 43V