HLG-80H-42B
Manufacturer Part Number:
HLG-80H-42B
Part of Description:
LED DVR CCCV ACDC 25.2-42V 1.95A
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cULus, cURus, PSE, RCM, TUV, UL
Current - Output (Max) :
1.95A
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
91%
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C
Power (Watts) :
82 W
Ratings :
IP67
Size / Dimension :
6.76" L x 2.42" W x 1.53" H (171.8mm x 61.5mm x 38.8mm)
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
25.2 ~ 42V