HLG-60H-15
Manufacturer Part Number:
HLG-60H-15
Part of Description:
LED DRIVER CC/CV AC/DC 9-15V 4A
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, PSE, RCM, TUV, UR
Current - Output (Max) :
4A
Dimming :
Efficiency :
87.5%
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C
Power (Watts) :
60 W
Ratings :
IP67
Size / Dimension :
5.80" L x 2.42" W x 1.45" H (147.2mm x 61.5mm x 36.8mm)
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
9 ~ 15V