RACT25-1050
- Manufacturer Part Number:
- RACT25-1050
- Part of Description:
- LED SUPPLY CC AC/DC 25W 12-24V
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- CE
- Current - Output (Max) :
- 1.05A
- Dimming :
- Triac
- Efficiency :
- 84%
- Features :
- OCP, OTP, OVP, SCP
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 50°C
- Power (Watts) :
- 25 W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- IP20
- Size / Dimension :
- 4.72" L x 1.77" W x 1.10" H (120.0mm x 45.0mm x 28.0mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 264VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 198VAC
- Voltage - Isolation :
- 3.75 kV
- Voltage - Output :
- 12 ~ 24V