LDH-45A-700W
Manufacturer Part Number:
LDH-45A-700W
Manufacturer/Brand:
MEAN WELL USA Inc.
Part of Description:
LED DRVR CC BOOST 12-64V 700MA
Manufacturer :
MEAN WELL USA Inc.
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
700mA
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
90%
Features :
Remote On/Off, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Power (Watts) :
45 W
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
2.95" L x 2.09" W x 0.89" H (74.9mm x 53.1mm x 22.6mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
Boost
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
18V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
12 ~ 64V