HLG-320H-24A
Manufacturer Part Number:
HLG-320H-24A
Manufacturer/Brand:
MEAN WELL USA Inc.
Part of Description:
LED DVR CC/CV ACDC 21-26V 13.34A
Manufacturer :
MEAN WELL USA Inc.
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, PSE, RCM, TUV
Current - Output (Max) :
13.34A
Dimming :
Efficiency :
94.5%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Power (Watts) :
320 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP65
Size / Dimension :
8.87" L x 3.54" W x 1.72" H (225.2mm x 90.0mm x 43.8mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current, Voltage
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
21 ~ 26V