RACD06-500
- Manufacturer Part Number:
- RACD06-500
- Manufacturer/Brand:
- Recom Power
- Part of Description:
- LED DVR CC/CV AC/DC 3-14V 500MA
- Manufacturer :
- Recom Power
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- CE, cULus, EN
- Current - Output (Max) :
- 500mA
- Dimming :
- Efficiency :
- 65%
- Features :
- OCP, OTP, OVP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 65°C
- Power (Watts) :
- 6 W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- IP20
- Size / Dimension :
- 2.68" L x 1.38" W x 0.83" H (68.0mm x 35.0mm x 21.0mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current, Voltage
- Voltage - Input (Max) :
- 264VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output :
- 3 ~ 14V