RACV06-12-LP
- Manufacturer Part Number:
- RACV06-12-LP
- Part of Description:
- LED DRIVER CV AC/DC 12V 500MA
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- CB, CE, ENEC
- Current - Output (Max) :
- 500mA
- Dimming :
- Efficiency :
- 77%
- Features :
- OTP, OVP, SCP
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 50°C
- Power (Watts) :
- 6 W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- IP20
- Size / Dimension :
- 3.86" L x 1.81" W x 0.43" H (98.0mm x 46.0mm x 11.0mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Terminal Block
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Voltage
- Voltage - Input (Max) :
- 264VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 198VAC
- Voltage - Isolation :
- 3.75 kV
- Voltage - Output :
- 12V