RACD07-250
- Manufacturer Part Number:
- RACD07-250
- Part of Description:
- LED DRIVER CC AC/DC 14-28V 250MA
- Approval Agency :
- CE, cULus, LVD
- Current - Output (Max) :
- 250mA
- Dimming :
- Efficiency :
- 75%
- Features :
- OCP, OVP, SCP
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 40°C
- Power (Watts) :
- 7 W
- Ratings :
- IP67
- Size / Dimension :
- 1.93" L x 1.61" W x 0.94" H (49.0mm x 41.0mm x 24.0mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Voltage - Input (Max) :
- 295VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- 3.75 kV
- Voltage - Output :
- 14 ~ 28V