HVG-240-30B
Manufacturer Part Number:
HVG-240-30B
Part of Description:
LED DRVR CC/CV AC/DC 15-30V 8A
Approval Agency :
cURus
Current - Output (Max) :
8A
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
92.5%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Power (Watts) :
240 W
Ratings :
IP67
Size / Dimension :
9.06" L x 2.68" W x 1.53" H (230.2mm x 68.0mm x 38.8mm)
Type :
Constant Current, Voltage
Voltage - Input (Max) :
528VAC
Voltage - Input (Min) :
180VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
15 ~ 30V