HLN-80H-54A
Manufacturer Part Number:
HLN-80H-54A
Manufacturer/Brand:
MEAN WELL USA Inc.
Part of Description:
LED DRVR CC/CV AC/DC 54V 1.5A
Manufacturer :
MEAN WELL USA Inc.
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CB, CE, cURus, PSE, TUV, UR
Current - Output (Max) :
1.5A
Dimming :
PWM
Efficiency :
91%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 50°C
Power (Watts) :
81 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP64
Size / Dimension :
6.34" L x 2.42" W x 1.38" H (161.0mm x 61.5mm x 35.0mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current, Voltage
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
54V