ELG-100U-36B
Manufacturer Part Number:
ELG-100U-36B
Current - Output (Max) :
2.66A
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
89%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
96 W
Size / Dimension :
6.89" L x 2.48" W x 1.40" H (175.0mm x 63.0mm x 35.5mm)
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
36V