IDLC-25A-350
Manufacturer Part Number:
IDLC-25A-350
Manufacturer/Brand:
MEAN WELL USA Inc.
Part of Description:
LED DRVR CC AC/DC 49-70V 350MA
Manufacturer :
MEAN WELL USA Inc.
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Current - Output (Max) :
350mA
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
82%
Features :
SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 90°C
Power (Watts) :
25 W
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
4.33" L x 2.95" W x 0.87" H (110.0mm x 75.0mm x 22.0mm)
Standard Number :
Termination Style :
Terminal Block
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
49 ~ 70V