LDP020-361-00
- Manufacturer Part Number:
- LDP020-361-00
- Manufacturer/Brand:
- Digi-Key/Cree
- Part of Description:
- LED DVR CC/CV AC/DC 18-36V .35A
- Manufacturer :
- Digi-Key/Cree
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- cULus, EN
- Current - Output (Max) :
- 350mA
- Dimming :
- Efficiency :
- 80%
- Features :
- OCP, OVP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 60°C
- Power (Watts) :
- 20 W
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Ratings :
- IP64
- Size / Dimension :
- 5.39" L x 1.50" W x 1.18" H (137.0mm x 38.0mm x 30.0mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current, Voltage
- Voltage - Input (Max) :
- 264VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output :
- 18 ~ 36V