LXC150-1400SH
- Manufacturer Part Number:
- LXC150-1400SH
- Part of Description:
- LED DRIVER CC AC/DC 53-107V 1.4A
- Approval Agency :
- CE, CSA, cULus, EN
- Current - Output (Max) :
- 1.4A
- Dimming :
- Efficiency :
- 90%
- Features :
- OTP, OVP, SCP
- Operating Temperature :
- -35°C ~ 65°C
- Power (Watts) :
- 150 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 8.74" L x 3.70" W x 1.71" H (222.0mm x 93.9mm x 43.5mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 528VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 249VAC
- Voltage - Isolation :
- 3.75 kV
- Voltage - Output :
- 53 ~ 107V