LNE-36V320WDAA
- Manufacturer Part Number:
- LNE-36V320WDAA
- Manufacturer/Brand:
- Delta Electronics
- Part of Description:
- LED DRVR CC/CV AC/DC 36V 8.9A
- Manufacturer :
- Delta Electronics
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- UL
- Current - Output (Max) :
- 8.9A
- Dimming :
- Analog, PWM
- Efficiency :
- 94.5%
- Features :
- OCP, OTP, OVP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C
- Power (Watts) :
- 320 W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- IP67
- Size / Dimension :
- 9.92" L x 3.54" W x 1.72" H (252.0mm x 89.9mm x 43.7mm)
- Standard Number :
- 50581; 55015; 55024; 61000-3-2; 61000-3-3; 61347-1; 61347-2-13; 62384
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current, Voltage
- Voltage - Input (Max) :
- 305VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- 3.85 kV
- Voltage - Output :
- 18 ~ 36V