PDA012A-350C-H-R
- Manufacturer Part Number:
- PDA012A-350C-H-R
- Manufacturer/Brand:
- Phihong USA
- Part of Description:
- LED DRIVER CC AC/DC 20-34.4V
- Manufacturer :
- Phihong USA
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- CE, cULus
- Current - Output (Max) :
- 350mA
- Dimming :
- Efficiency :
- 75%
- Features :
- OCP, OTP, OVP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 50°C
- Power (Watts) :
- 12 W
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- IP20
- Size / Dimension :
- 2.81" L x 1.33" W x 1.81" H (71.5mm x 33.8mm x 46.0mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Connector
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 304VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 185VAC
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output :
- 20 ~ 34.4V