USCI-040105FA
- Manufacturer Part Number:
- USCI-040105FA
- Part of Description:
- LED DRIVER
- Approval Agency :
- CE, cURus
- Current - Output (Max) :
- 1.05A
- Efficiency :
- 82%
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 55°C
- Power (Watts) :
- 40 W
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 9.50" L x 1.30" W x 1.00" H (241.3mm x 33.0mm x 25.4mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 305VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 108VAC
- Voltage - Isolation :
- 3.75 kV
- Voltage - Output :
- 26 ~ 38V