RACT20-700-US
- Manufacturer Part Number:
- RACT20-700-US
- Part of Description:
- LED DRIVER CC AC/DC 15-28V 700MA
- Current - Output (Max) :
- 700mA
- Efficiency :
- 81%
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 50°C
- Power (Watts) :
- 20 W
- Size / Dimension :
- 5.41" L x 1.98" W x 0.91" H (137.5mm x 50.2mm x 23.0mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- 5.5mm Socket, Screw Terminal
- Voltage - Input (Max) :
- 135VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- 3.75 kV
- Voltage - Output :
- 15 ~ 28V