HVGC-480-H-AB
Manufacturer Part Number:
HVGC-480-H-AB
Part of Description:
LED POWER SUPPLIES 480W68-171.5V
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, FCC, RCM
Current - Output (Max) :
2.8A
Dimming :
PWM
Efficiency :
94.5%
Features :
OTP, OVP, SCP
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Power (Watts) :
480 W
Ratings :
IP67
Size / Dimension :
9.26" L x 4.92" W x 1.72" H (235.2mm x 125.0mm x 43.8mm)
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
528VAC
Voltage - Input (Min) :
180VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
68 ~ 171.5V