USVI-120012FA
- Manufacturer Part Number:
- USVI-120012FA
- Manufacturer/Brand:
- Delta Electronics
- Part of Description:
- LED DRIVER
- Manufacturer :
- Delta Electronics
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- cCSAus, CE, cULus
- Current - Output (Max) :
- 10A, 5A
- Dimming :
- Analog, PWM
- Efficiency :
- 86%
- Features :
- OCP, OTP, OVP, SCP
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 55°C
- Power (Watts) :
- 120 W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 11.75" L x 1.70" W x 1.18" H (298.5mm x 43.2mm x 30.0mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Voltage
- Voltage - Input (Max) :
- 305VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 108VAC
- Voltage - Isolation :
- 3.75 kV
- Voltage - Output :
- 12V