KCB-22E60ITD/R
- Manufacturer Part Number:
- KCB-22E60ITD/R
- Manufacturer/Brand:
- Luminus Devices Inc.
- Part of Description:
- ROUND, 230VAC, 22W, 600MA, 30-38
- Manufacturer :
- Luminus Devices Inc.
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- CE, ENEC, TUV
- Current - Output (Max) :
- 600mA
- Dimming :
- Efficiency :
- 83%
- Features :
- OVP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 45°C
- Power (Watts) :
- 22 W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- IP20
- Size / Dimension :
- 2.46" L x 2.22" W x 0.94" H (62.4mm x 56.5mm x 24.0mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Voltage - Input (Max) :
- 240VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 220VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output :
- 30 ~ 42V